Novi list prvi objavio informaciju o stupanju Zakona o dadiljama na snagu

"Novi list" prvi objavio informaciju i komentar o stupanju Zakona o dadiljama na snagu. Na žalost ovako kratki članci koji javnosti ne objašnjavaju razliku između privatnog i obiteljskog čuvanja djece i postojanju različitih cijenika, te postojanju dva zanimanja i dvije djelatnosti u ovom području dovode do komentara koji govore o dubokom nepoznavanju ovog područja u našoj javnosti. Zanimljivo je kako se nikada za komentar ne jave roditelji koji koriste usluge dadilja i koji će vjerojatno najviše biti pogođeni ovim zakonom. Upitno je još i koliko će za dadilje koje skrbe o djeci u svom domu biti isplativ obrt i početni troškovi. Smatram da će mjerodavno ministarstvo trebati puno raditi na senzibiliziranju javnosti, lokalnih samouprava i provođenju ovog zakona u praksi i odista dati riječ stručnjacima za ovo područje.

Predsjednica HUD-a